חומצה היאלורונית

את החומצה ההיאלורונית מכירים בתחום הרפואה האסתטית כבר למעלה מ-20 שנה. עקב תכונותיה הייחודיות היא הפכה להיות חומר המילוי הפופולרי והמוביל כיום בטיפולי ההזרקות למילוי קמטים, נפחים והצערת מראה עור הפנים.

 

כלומר, החומצה ההיאלורונית משמשת לא רק למילוי קמטים וקמטוטים, אלא גם למילוי אזורים עם חסר בנפח ושקעים, וגם כטיפול לשיפור איכות העור ומראהו (SKINBOOSTERS).

חומצה היאלורונית היא חומר המילוי הנפוץ למילוי קמטים

חומצה היאלורונית היא מולקולת רב-סוכר ארוכה, המיוצרת ונמצאת באופן טבעי ברקמות גופנו. מולקולה זו בעלת יכולת אלסטית משמעותית, והיא יכולה לחבור למולקולות מים ובכך ליצור נפח, להקנות לחות לעור, ולמצק את העור.

בנוסף, חומצה היאלורונית היא גם אחד ממרכיבי הקולגן, החלבון אשר בונה את רקמות הגוף ויוצר נפח ואלסטיות תקינים של העור. אך לצערנו, עם חלוף השנים הייצור הטבעי של החומצה הולך ופוחת בגופנו.


החומצה ההיאלורונית, הבאה להחליף את הייצור הטבעי של החומר המחדש את העור, משתלבת בצורה טבעית עם רקמות הפנים והגוף, ונשארת באזור ההזרקה לתקופה ממושכת.


לאחר ההזרקה, החומצה ההיאלורונית מחזירה את הנפח והאלסטיות שאבדו לעור. היא עושה זאת על ידי ספיחת מים ומילוי הקמט או השקע הקיים, ובכך מעניקה לעור מראה מתוח, צעיר ורענן. 


חומצה היאלורונית מופקת במרקמים שונים וברמות צמיגות שונות, דבר המאפשר להשתמש בה למטרות טיפול שונות ובאזורים שונים של הפנים והגוף, כך למשל ישנן חומצות המתאימות לעיצוב שפתיים או להחלקת קמטוטים קלילים, אחרות מתאימות למילוי קמטים עמוקים יותר. בנוסף, ישנם אזורים שבהם יש צורך בהזרקה עמוקה יותר, לעומת אזורים או טיפולים אחרים בהם הזרקה שטחית היא זאת שמתאימה. 


האזורים הניתנים לטיפול על ידי הזרקה של חומצה היאלורונית הם: פנים (שקעים מתחת לעיניים, קפלים לצידי האף והפה, האזור שבין האף לשפתיים, לחיים, רקות, אזור הסנטר ועוד), גב כף היד ואזורי הצוואר והמחשוף.


פיסול פנים על ידי חומצה היאלורונית נמשך דקות אחדות ואת התוצאות ניתן לראות באופן מיידי. ד"ר לאוניד קוגן, הינו מנתח פלסטי בכיר, עובד עם החברות המובילות בארץ ובעולם, ומשתמש בגרסה המשופרת של החומצה המשלבת בתוכה חומר לאלחוש מקומי, שהופך את הפעולה לכמעט ולא מורגשת.

לפני ואחרי חומצה היאלורונית

עיצוב שפתיים עיבוי שפתיים מנתח פלסטי לאו

עיצוב שפתיים בחומצה היאלורונית,
כחודש לאחר הטיפול.

מילוי שקעים מתחת לעיניים בחומצה היאלורונ

מילוי שקעים מתחת לעיניים בחומצה היאלורונית.

מילוי קמטים בצידי הפה והאף בחומצה היאלור

מילוי קמטים בצידי הפה והאף בחומצה היאלורונית.

מילוי שקעים מתחת לעיניים חומצה היאלורוני

מילוי שקעים מתחת לעיניים בחומצה היאלורונית.

עיצוב שפתיים חומצה היאלורונית דר לאוניד

עיצוב שפתיים בחומצה היאלורונית,
הכולל תיקון אסימטריה.

עיצוב שפתיים מיד בסיום הטיפול מנתח פלסטי

עיצוב שפתיים בחומצה היאלורונית, מיד בסיום הטיפול. הנפיחות הקלה מתפוגגת עד שבוע מהטיפול, ואז התוצאה מושלמת לחלוטין.

טיפולים נוספים